header image
AKTUALNOŚCI
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka" Drukuj
środa, 20 kwietnia 2016
201511_fraszka
Uczniowie Zespołu Szkół po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka", którego celem było propagowanie polskiej kultury oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim. W konkursie wzięły udział aż 32 osoby. Test składał się z dwóch części: pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz części opisowej. Młodzież musiała rozwiązać 30 zadań (1 punkt za poprawną odpowiedź) oraz zrealizować zadanie opisowe (od 0 do 8 punktów). Prace zostały przekazane Ogólnopolskiemu Organizatorowi Konkursu. Wyniki są następujące:
Ewelina Sosnowska IIa - 31 p.,I miejsce w szkole
Katarzyna But IIc - 30 p., II miejsce w szkole
Aleksanra Buczko IIb - 27 p., III miejsce w szkole
Wyróżnieni zostali: Aleksandra Filipowicz IIIb - 26 p., Natalia Kubaszek II c- 25 p.
Dyplom uznania otrzymują pozostali uczniowie: Laura Przysowa, Anna Stefanowicz, Kacper Lamparski, Hubert Kamiński, Martyna Białek, Julia Sabiło, Emilia Świstak, Aleksandra Odżga, Magdalena Gałęzowska, Paulina Świdurska, Wioleta Stabrowska, Mateusz Maliszewski, Alicja Czarnik, Alicja Markowska, Dominik Potrapeluk, Tomasz Gabrysiewicz, Klaudia Juszczak, Paulina Siwińska, Wojciech Tomaszewicz, Eliza Marciniak, Jakub Klarecki, Julia Szpotańska, Urszula Pągowska, Agata Stasiulewicz, Agata Kisielewska, Aleksandra Gronkowska, Paulina Wiśniewska.
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu. Koleżankom-polonistkom dziękuję za współpracę.
Agnieszka Leśniewicz
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
12 Sierpnia 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Bądzisław, Hilaria,
Klara, Lech,
Leonida, Piotr
Do końca roku zostało 142 dni.