Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow PICTURE YOUR ENGLISH rozstrzygnięty !!!
PICTURE YOUR ENGLISH rozstrzygnięty !!! Drukuj
piątek, 10 czerwiec 2016
201606_picture_your_english
W bieżącym roku szkolnym uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ w Pasłęku mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym konkursie języka angielskiego PICTURE YOUR ENGLISH. Wyjątkowym dlatego, że jest to pierwsza edycja konkursu, a eliminacje trwały cały rok i składały się z sześciu etapów. Na każdym z nich młodzież miała za zadanie zilustrowanie wybranego angielskiego przysłowia bądź idiomu. Zadanie z pozoru łatwe, wywołało spore zamieszanie, ale sprawiło też mnóstwo radości zarówno samym uczestnikom, jak i nauczycielkom. Przysłowia angielskie różnią się od polskich, choć mają to samo znaczenie np. "It’s raining cats and dogs" – "Leje jak z cebra" to spowodowało, że przedstawienie ich wymagało niezwykłych umiejętności.
Poprzez zabawę i wykorzystanie drzemiących w uczniach kreatywności i talentów, powstały niesamowite prace w postaci szkiców, obrazów, zdjęć, a nawet w formie prezentacji 3D. Po każdym etapie wyłoniono zwycięzcę miesiąca, a spośród nich - trzech zwycięzców całorocznej edycji konkursu. Dzięki wsparciu ze strony sponsorów, także nagrody są wyjątkowe. I tak oto podajemy zwycięzców konkursu: I miejsce – Kamila Baniel za pracę "The apple never falls far from the tree" - (koszulka z nadrukiem wygranej ilustracji, bon zakupowy do Empiku na kwotę 120 zł oraz voucher na naukę makijażu do p.Urszuli Kulig i voucher na stylizację paznokci do salonu New Look w Pasłęku); II miejsce – Kaja Szostak za pracę "The apple never falls far from the tree" (koszulka z nadrukiem wygranej ilustracji, bon zakupowy do Empiku na kwotę 120 zł oraz voucher na sesję zdjęciową do KA-EM Studio); III miejsce – Patrycja Śreniawska za pracę "A bull in a china shop" - (koszulka z nadrukiem wygranej ilustracji, bon zakupowy do Empiku na kwotę 120 zł oraz voucher na stylizację paznokci do salonu New Look w Pasłęku). Dla pozostałych uczestników, którzy regularnie uczestniczyli w konkursie organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci bonu zakupowego do Empiku na kwotę 120 zł lub 50 zł. A są to: Klaudia Kłosińska, Tomasz Goss, Adrianna Łońska, Tomasz Gabrysiewicz, Paulina Jacuńska, Izabela Koch. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale obdarować wszystkich uczestników konkursu. A oto lista darczyńców: Maria Lisowska, PAMAX Pasłęk, Leszek Aszyk i Jacek Sokołowski, El-Pre-Serwis S.C. Gronowo Górne, Tomasz i Anna Huk, Placówka Partnerska Banku BPH, Wizaż Urszula Kulig, Magdalena Wieliczko, salon New Look, Joanna Kamińska, Ka-Em Studio.
Elżbieta Czerska i Jolanta Sokołowska
201606_picture_your_english