header image
AKTUALNOŚCI
W Muzeum Narodowym w Warszawie Drukuj
piątek, 24 kwiecień 2009
Po ciężkiej pracy na zajęciach należało nam się trochę odpoczynku i 27 marca 2009 roku ruszyliśmy, w ramach projektu "Podnoszenie mobilności edukacyjnej uczniów Liceum Ogólnokształcącego" do stolicy. Celem naszej wyprawy było Muzeum Narodowe. Drogę do Warszawy umilała nam muzyka disco-polo. Po pięciogodzinnej podróży dotarliśmy do gmachu muzeum. Lekcja muzealna rozpoczęła się o 11:30. Przesympatyczna pani Emilia wprowadziła nas w arkana malarstwa historycznego: Jana Matejki, Józefa Simmlera, Władysława Czachórskiego, Henryka Siemiradzkiego.
Wyjątkową wiedzą w czasie zajęć zaprezentowała Joanna Kąca. A praca w grupach, którą zaproponowała nam prowadząca lekcję, udowodniła, że nieobce są nam takie pojęcia jak: kompozycja, światłocień, kontrast, perspektywa. Półtorej godziny minęło nam bardzo szybko. Droga powrotna (5 godzin) była męcząca ale koleżanki umiliły nam czas śpiewem. Wyjazd był udany.
Wyjazd edukacyjny był integralną częścią projektu POKL "Podnoszenie mobilności edukacyjnej uczniów liceum ogólnokształcącego w kierunku wszechstronnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w karierze szkolnej" (Priorytet IX, Działanie 9.1, Poddziałanie 9.1.2) współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnicy wyjazdu
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
9 Lipca 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Anatolia, Hieronim,
Lucja, Ludwika,
Heloiza, Lukrecja,
Łucja, Mikołaj,
Patrycjusz,
Weronika, Wszebąd,
Zenon, Zenona
Do końca roku zostało 176 dni.