header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Zajęcia w terenie uczniów Zespołu Szkół, przyszłych adeptów szkół mundurowych!
Zajęcia w terenie uczniów Zespołu Szkół, przyszłych adeptów szkół mundurowych! Drukuj
wtorek, 15 listopad 2016
201611_u_policjantow
W czwartek 10 listopada 2016 r. uczniowie klas drugich bezpieczeństwa publicznego przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku wzięli udział w bardzo nietypowej lekcji w ramach przedmiotu podstawy bezpieczeństwa publicznego. Młodzież, wcielając się w rolę ankieterów, przeprowadziła badania na temat "Ocena pracy policjantów Komisariatu Policji w Pasłęku w opinii społeczności lokalnej". Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie poziomu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Pasłęka, Młynar oraz pobliskich gmin Rychlik i Godkowa. Oprócz tego, że uczniowie dowiedzieli się, jak oceniana jest praca miejscowej policji, poznali również problemy na co dzień nurtujące mieszkańców Pasłęka i okolic.
Wszystkie działania, jakie uczniowie podjęli w trakcie wykonywania zadania tj. bezpośredni kontakt z obywatelem, przedstawianie się, rozpoczynanie rozmowy, podanie celu działania były zaledwie namiastką tzw. legitymowania, jednego z wielu uprawnień policjantów. Młodzież wykazując ogromne zaangażowanie przekonała się, że praca z ludźmi na tzw. "ulicy" to nie tylko duże wyzwanie, ale także bardzo pouczająca lekcja, która w rezultacie daje doświadczenie i mnóstwo satysfakcji. Opiekunami przedsięwzięcia byli Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Pasłęku pan Robert Papierowski oraz pan Tomasz Chyliński.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.