header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Nowe formy wolontariatu w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!!
Nowe formy wolontariatu w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!! Drukuj
wtorek, 08 listopad 2016
W nowym roku szkolnym, Koło Wolontariatu przy ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku z pasją i jeszcze większym zaangażowaniem, rozpoczęło swoją działalność. Przybyło wielu nowych wolontariuszy, którzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, uczestniczą w różnych formach pomocy, tworząc pięć sekcji Wolontariatu. Tak jak w poprzednich latach, uczniowie pomagają w schronisku Psi Raj, organizują zbiórki karmy i pieniędzy dla bezdomnych zwierząt oraz opiekują się osobami starszymi w pasłęckim szpitalu dotrzymując im towarzystwa i wspierając obecnością w trudnych chwilach. Dzięki temu, że jest tak wielu chętnych do pomocy, zebraliśmy grupę młodzieży, która raz w tygodniu organizuje gry i zabawy dla dzieci w bibliotece publicznej pod hasłem "Jesienne popołudnia", a także grupę wolontariuszy, którzy systematycznie odwiedzają dzieci w przedszkolu i próbują je zachęcić do czytania. W tym roku szkolnym udało się także nawiązać współpracę z Domem Dziecka w Marwicy, gdzie w każdą środę odbywają się spotkania naszych uczniów z podopiecznymi domu dziecka, a celem tych spotkań jest głównie pomoc w nauce i wspólne spędzanie czasu. Brawo dla wszystkich zaangażowanych. Wy najlepiej wiecie, co w życiu liczy się najbardziej.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.