header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Święto Niepodległości w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!!
Święto Niepodległości w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU!!! Drukuj
poniedziałek, 14 listopad 2016
20161111_swieto_niepodleglosci
W czwartek 10 listopada uczniowie i nauczyciele ZS w Pasłęku uczestniczyli w uroczystym apelu poświęconym Narodowemu Świętu Niepodległości. Święto jest obchodzone 11 listopada i upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Zostało ustanowione jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, ale po II wojnie światowej zostało zniesione i przywrócono je dopiero w 1989 r.
20161111_swieto_niepodleglosci
Uczniowie klasy I c LO uświetnili obchody 11 listopada przygotowując program artystyczny pod kierunkiem p. Anny Koszyk. Pamięć tych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wydarzenia historyczne, recytowane wiersze i patriotyczne pieśni. Były brzozowe krzyże, symboliczne znicze i biało-czerwone kotyliony. Główną ideą apelu było przypomnienie trudnej drogi do odzyskania wolności i bezimiennych bohaterów, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Pani dyrektor Katarzyna Panimasz dziękując uczniom za przygotowanie apelu zwróciła uwagę na charakter święta. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości, stanowiących istotny składnik narodowej tożsamości.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.