header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Ogólnopolski Dzień Seniora w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku!!!
Ogólnopolski Dzień Seniora w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku!!! Drukuj
wtorek, 15 listopad 2016
201611_dzien_seniora
14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, jest to jedno z kilku świąt mających na celu uświadomienie, jakie trudności napotykają ludzie starsi we współczesnym świecie. Naszym celem było uwrażliwienie młodzieży na problemy seniorów. Z tej okazji w ZESPOLE SZKÓŁ w PASŁĘKU odbyło się spotkanie młodzieży ze słuchaczami Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość przygotowała klasa II c LO z wychowawcą p. Magdaleną Bała, a jej tematem przewodnim było 70- lecie Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. Po serdecznym powitaniu przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza część spotkania, w której to młodzież przedstawiła program artystyczny, w zabawny sposób prezentujący uroki dojrzałego wieku.
201611_dzien_seniora
W inscenizacji wykorzystano wiersz Wisławy Szymborskiej "Oda do starości" oraz fragment nagrania "Co dzieci myślą o starości". Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, uczniowie zadbali o pyszny poczęstunek i odpowiedni wystrój auli, która tego dnia została zamieniona w przytulną herbaciarnię. Następnie zaproszeni goście wysłuchali wspomnień seniorów z czasów szkolnych, jak wyglądała nauka w szkole, które zajęcia i którzy nauczyciele do dzisiaj pozostają w pamięci. Wicedyrektor Zespołu Szkół pani Elżbieta Wasiuk oraz wiceprezes Zarządu PUTW pani Karolina Majcher podsumowując spotkanie, zwróciły uwagę na jego wartość społeczno-edukacyjną oraz na szybkość dokonujących się zmian w naszym otoczeniu. W dobrym towarzystwie, wśród przyjaciół, przy wspólnym stole chwile szybko mijają, ale już dzisiaj padły kolejne zaproszenia na nowe spotkania, a pierwsze już 9 grudnia przy okazji Maratonu Amnesty International.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.