header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow "Raz, dwa król"
"Raz, dwa król" Drukuj
środa, 30 listopad 2016
201611_spektakl
W środę, 23 października Zespół Szkół w Pasłęku gościł Olsztyński Teatr Lalek ze spektaklem "Raz, dwa król". Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej mogli obejrzeć przedstawienie z udziałem profesjonalnych aktorów oraz oryginalnych rekwizytów. Spektakl o królu, który nosi skórzany, wojskowy płaszcz i kojarzącą się z SS czapkę. Jego sala tronowa przypomina salę tortur. Obok słoja z kiszonymi ogórkami stoi słój z lalką embrionem. Jest to Król Nicości. Teksty były ciekawe, ale pełno w nich metafor, które trzeba było rozszyfrować.
Główne zagadnienia, które porusza przedstawienie to paranoja władzy oraz poszukiwanie własnej tożsamości jednostki w bezwzględnej rzeczywistości. Po przedstawieniu młodzież wzięła udział w dyskusji na temat problemów poruszanych w sztuce.
201611_spektakl
 
201611_spektakl
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.