header image
Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Uczniowie ZS w przedszkolu
Uczniowie ZS w przedszkolu Drukuj
sobota, 10 grudzień 2016
201612_przedszkole
Spotkania młodzieży Zespołu Szkół w Pasłęku z dziećmi w przedszkolu odbywają się regularnie w ramach jednej z sekcji naszego Koła Wolontariatu. Tym razem jednak nie były to zwykłe cotygodniowe zajęcia. We wtorek 6 grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 2 w Pasłęku czekały na niezwykłego gościa i już od samego rana pytały, kiedy będzie Mikołaj. Na jego cześć każde z nich włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę. Pomimo braku białego puchu, gość z Laponii przybył na czas. Rozbrzmiało donośne "hou, hou, hou" i pojawił się sam Mikołaj w towarzystwie Śnieżynek. Było to wyjątkowe spotkanie, bo w rolę Mikołaja i jego pomocników wcielili się uczniowie z klasy IIa LO, którzy przygotowali zabawy i konkursy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały baśni czytanych przez Śnieżynki oraz z zainteresowaniem brały udział w spotkaniu. Najważniejszym i najbardziej oczekiwanym momentem było poszukiwanie prezentów. Przed drzwiami każdego z gabinetów znajdowały się buty dzieci, w których znalazła się słodka niespodzianka. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze a wszyscy wyśmienicie się bawili.
Było to już drugie spotkanie przedszkolaków i młodzieży z ZESPOŁU SZKÓŁ w Pasłęku, gdyż zgodnie z tradycją uczniowie LO w środę 30 listopada, przygotowali wróżby andrzejkowe i odwiedzili ponownie Przedszkole Samorządowe numer 2 w Pasłęku. Spotkanie licealistów z przedszkolakami przebiegało w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie z klas Ia, Ib , Ic i IIa, którzy, przygotowali niezliczoną ilość atrakcji. Dzieci mogły wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki oraz słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości, przenieść się w świat marzeń, fantazji i są pretekstem do dobrej zabawy. Zabawa była przednia, dzieci zadowolone, a nasi uczniowie wrócili do swojej szkoły w doskonałych humorach.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
6 Grudnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Dionizja, Emilian,
Jarema, Jarogniew,
Mikołaj
Do końca roku zostało 26 dni.