header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow 2547 listów !!! Sukces Maratonu AI w ZS w Pasłęku
2547 listów !!! Sukces Maratonu AI w ZS w Pasłęku Drukuj
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_maraton
2547 listów w obronie praw człowieka, takim sukcesem zakończył się trzeci Maraton Pisania Listów Amnesty International w ZESPOLE SZKÓŁ w Pasłęku. W Polsce zostało napisanych ponad 356 tys. listów. Maraton odbywa się co roku (od 2001 r.) w okolicach 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W Zespole Szkół w Pasłęku maraton był planowany na 9 godzin, ale listy pisaliśmy sześć godzin dłużej. W naszym wydarzeniu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół, Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 w Pasłęku, ZSEiT w Pasłęku, nauczyciele, mieszkańcy Pasłęka oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski, Wicewojewoda Sławomir Sadowski, ze Starostwa Powiatowego w Elblągu pani Gabriela Effenberg - Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji Kultury i Sportu, Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich w UMiG Patryk Kwieciński, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pisaliśmy listy w sprawie konkretnych osób oraz listy wsparcia, kierowane bezpośrednio do tych osób. We współpracy z ZS w Pasłęku listy w swoich szkołach pisali uczniowie Gimnazjum w Dobrym i Rychlikach oraz wychowankowie Domu Dziecka w Marwicy.
Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji i nauczycielom Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum w Dobrym, Gimnazjum w Rychlikach, ZSEiT w Pasłęku za wsparcie idei Maratonu AI i zaangażowanie w organizację naszego przedsięwzięcia. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich uczniów, pracowników szkół i mieszkańców Pasłęka za poświęcony czas. Jednocześnie serdecznie dziękujemy każdemu nauczycielowi i licznym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Narysuj mi wolność” (wyniki podamy wkrótce). Celem naszych działań jest realny wpływ na losy osób, których prawa są łamane. Mamy nadzieję, że i tegoroczny maraton przyniesie poprawę sytuacji bohaterów wybranych przez AI (aktualne informacje na ten temat można śledzić na stronie AI). Szczególne podziękowania kierujemy do pana Jarosława Kisielewskiego, firmy Kram Polska SA, Cukierni Hildebrandt oraz Rady Rodziców przy ZS w Pasłęku, dziękujemy za wsparcie finansowe (zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup znaczków i wysłanie listów do poszczególnych państw oraz bohaterów maratonu).
Koordynatorki Maratonu AI w Zespole Szkół w Pasłęku
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.