header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Co u hotelarzy? V Świąteczne Warsztaty Kulinarne
Co u hotelarzy? V Świąteczne Warsztaty Kulinarne Drukuj
wtorek, 03 styczeń 2017
201612_warsztaty_kulinarne
W dniu 16 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku młodzież z Technikum Hotelarskiego wzięła udział w V Szkolnym Konkursie Kulinarnym "Świąteczne klimaty". Do konkursu przystąpiło 12 uczniów, którzy przygotowali 12 potraw, nawiązujących do zbliżających się Świąt Bożego narodzenia. Przygotowane potrawy opierały się na polskich i światowych przepisach i zachowały wyjątkowe smaki i zapachy kuchni światowej. W tym roku Komisja konkursowa oddała prawo wyłonienia zwycięzców samym uczniom.
Uczniowie przygotowywali swoje potrawy w szkolnej pracowni technologii żywienia pod opieką pani Aleksandry Szymańskiej. Prezentacja i degustacja potraw odbyła się w sali obsługi konsumenta, którą przygotowała uczennica klasy IV technikum hotelarskiego Pamela Tyburska. W czasie konkursu wszyscy uczestnicy mogli głosować na wybrana potrawę, która ich zdaniem była najsmaczniejsza. W tym roku Konkurs obejmował wszystkie kategorie, od gorących przystawek po słodkie i wytrawne desery. Komisja uczniowska najwyżej oceniła danie Piotra Kraszkiewicza i Kamila Stefańskiego z klasy III. Danie zwycięzców nawiązywało do tradycji świątecznej kuchni Meksyku. Było wyraziste w smaku i podane ze znajomością sztuki kulinarnej. Na wyróżnienie zasłużyły wszystkie pozostałe potrawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom z klasy III: Patrycji Wójcik i Emilowi Makule, Natalii Siemionowskiej i Aleksandrze Zylbert, Roksanie Jóźko i Sylwii Wytrwał, oraz uczennicom klasy IV: Kindze Lewko i Aleksandrze Krupień, Patrycji Jaworskiej i Katarzynie Przygodzie. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców, która sponsorowała nagrody i Komisji konkursowej: paniom Katarzynie Panimasz, Elżbiecie Wasiuk, Aleksandrze Szymańskiej, Bogdanowi Szymańskiemu. Uczniowie Technikum Hotelarskiego składają najlepsze życzenia świąteczne wszystkim czytającym ten artykuł.
Bogdan Szymański
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.