header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Klasa Ia LO na wycieczce do sądu
Klasa Ia LO na wycieczce do sądu Drukuj
wtorek, 03 styczeń 2017
We wtorek 20 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 1a wraz z opiekunami panią Jolantą Sokołowską i panem Tomaszem Rozenbajgierem, udali się do Sądu Okręgowego w Elblągu, by przyjrzeć się rozprawie, zapoznać się ze specyfiką pracy sędziego, prokuratora, adwokatów oraz z procedurami obowiązującymi w sądzie. Proces, który mieliśmy obserwować dotyczył fałszerstwa pieniędzy. W sprawie oskarżone były trzy osoby, niestety jedna z nich nie stawiła się, w związku z czym sędzia zmuszony był odroczyć rozprawę. Jednakże, dzięki uprzejmości sędziego, który postanowił poświęcić nam swój czas i opowiedział o swojej pracy i procedurach towarzyszącym procesom karnym, nie czuliśmy się rozczarowani. Do Pasłęka wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.