header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow WOŚP  podsumowanie i podziękowania
WOŚP  podsumowanie i podziękowania Drukuj
czwartek, 19 styczeń 2017
201701_wosp
Szanowni Państwo! 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Zebraliśmy kwotę ponad 33 tys. zł dzięki hojności mieszkańców Pasłęka i okolicznych miejscowości. W imieniu wszystkich wolontariuszy bardzo Państwu dziękuję za wsparcie i obecność podczas imprezy towarzyszącej w Zespole Szkół w Pasłęku. Na zebraną kwotę złożyły się pieniądze z: kwesty w terenie 35 wolontariuszy: ponad 21 tys. zł, licytacji: ponad 7 tys. zł, sprzedaży ciast: ponad 1500 zł, sprzedaży podarowanych przedmiotów: ponad 1100 zł, sprzedaży zakręconego ziemniaka: ponad 1650 zł, badań profilaktycznych pracowników Szpitala Powiatowego: ponad 750 zł.
25. Finał nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji, którym chciałbym bardzo podziękować: wolontariuszom kwestowym i ich pomocnikom-wolontariuszom sztabowym, do których należeli w większości uczniowie pasłęckich szkół, słuchacze Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie grupy Survival, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzecznej oraz „weterani” zbiórek od wielu lat, jak chociażby Bartek i Sabina Kulesza, Sylwia Giszczak-Terebus, Staś Makarewicz, Monika Rucińska, Klaudia Kłosińska czy Michał Lewiecki; Dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół w Pasłęku za współorganizowanie Finału, pracę w Sztabie i przygotowanie ciast do sprzedaży; pasłęckiej Policji, która czuwała nad bezpieczeństwem wolontariuszy; sponsorom, którzy przygotowali poczęstunek dla wolontariuszy: pani Renacie Kłysz (Dom weselny „Zacisze”), pani Małgorzacie Lutomskiej („Bar Egipt Kebab”), pani Danucie Mularczyk („Bar pod Bramą”), pani Annie Żytkiewicz-Szymańskiej (Restauracja „Boston”) oraz państwu Janinie i Zdzisławowi Rozenbajgier (również za przedmioty do sprzedaży); panu Grzegorzowi Kozłowskiemu za sprzedaż „zakręconego ziemniaka” oraz grupie, która przy nim pracowała (Monika i Marek Kozłowscy, Roksana Sawczak); pani prezes i pracownikom Szpitala Powiatowego w Pasłęku za przeprowadzenie badań profilaktycznych i pozyskanie przedmiotów na licytację od sponsorów; wszystkim, którzy zaprezentowali swoje talenty podczas imprezy: Orkiestrze Dętej OSP z Zielonki Pasłęckiej, dyrekcji, pracownikom, rodzicom i dzieciom Przedszkola Samorządowego nr 1 i nr 2 w Pasłęku oraz Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, grupom tanecznym Agnieszki Lejman i Piotra Beńko oraz zespołowi Sakin Ol, któremu problemy techniczne nie pozwoliły na występ; wszystkim osobom, które przekazały przedmioty na licytację i do sprzedaży: Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu, Burmistrzowi Pasłęka Wiesławowi Śniecikowskiemu, Piotrowi Grabarczykowi, Magdalenie Kasperowicz, Redakcji „Głosu Pasłęka” (także za patronat medialny), Marii Stelmaczonek (PPHU „Elvis”), Elżbiecie Hulanickiej z Zielonki Pasłęckiej (również za opiekę nad wolontariuszami w tej miejscowości), Pawłowi Chomnickiemu, Lidii Śliwka, Irenie Wiczyńskiej, Adamowi Chylińskiemu, Dyrekcji POK w Pasłęku i młodym artystom (Katarzynie Kuklińskiej, Annie Donajskiej, Norbertowi Wiśniewskiemu), Kai Szostak, Katarzynie Piwońskiej, Ani Janiszewskiej, Zygmuntowi Prończykowi, Ewie Ferek, Anicie Gawrewicz-Hurka, Danucie Mickiewicz, Spółce „Pod Lwem”, słuchaczom PUTW, kierownictwu, pracownikom i uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzecznej, Stowarzyszeniu „Daj Nadzieję” z Marwicy, Stowarzyszeniu na rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo; wszystkim sklepikarzom z okolicznych miejscowości za pozwolenie na zawieszenie plakatów i zorganizowanie zbiórek przed ich punktami handlowymi; mediom lokalnym z Redakcją „Głosu Pasłęka” na czele oraz pani Halinie Juran i Wiesławowi Śliwka; osobom duchownym, które wspierały wolontariuszy i zachęcały wiernych do dobroczynności. Jeśli pominąłem kogoś przy podziękowaniach to proszę wybaczyć, ale przygotowanie Finału WOŚP jest tak dużym przedsięwzięciem, iż może się to zdarzyć. Cudownie jest mieć świadomość, że otacza nas tak wielu wspaniałych i aktywnych ludzi, wrażliwych na los drugiego człowieka. Jeszcze raz dziękuję i niech dobro do Państwa powróci!
W województwie warmińsko-mazurskim padły rekordy także w innych miastach: w Olsztynie zebrano ponad 446 tys., w Elblągu 252 tys., w Iławie 50 tys., w Ostródzie 66 tys., w Morągu 44 tys., w Ornecie 15 tys., w Braniewie 33 tys.
Szef Sztabu Tomasz Rozenbajgier
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.