Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "FRASZKA"
OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY "FRASZKA" Drukuj
czwartek, 16 luty 2017
W listopadzie uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, który został przeprowadzony przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem współzawodnictwa jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). W tym roku do konkursu zgłosiło się 3 tysiące uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu dotyczącego zagadnień teoretycznoliterackich i językowych oraz skonstruowanie krótkiej wypowiedzi stylistycznej na podany temat. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej, był również sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o języku polskim. Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Najlepszy wynik w Zespole Szkół szkole uzyskała HANNA SIDOR z klasy II b LO. Wśród wyróżnionych są również: Emilia Świstak z klasy III a, Aleksandra Ćwiklińska z klasy III c, Ewelina Sosnowska z klasy III a, Katarzyna Makarska z klasy I b, Jakub Klarecki z klasy III b, Natalia Kubaszek z klasy III c, Aleksandra Buczko z klasy III b, Alicja Markowska z klasy III b, Katarzyna But z klasy III c, Martyna Białek z klasy III b, Aleksandra Szczepańska z klasy II b, Natalia Kozikowska z klasy II b, Mateusz Maliszewski z klasy III c i Anna Wróbel z klasy II c. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

22 Listopada 2017
Cecylia, Marek,