header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Monodram pt. "Inny świat" w Zespole Szkół w Pasłęku
Monodram pt. "Inny świat" w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
wtorek, 21 luty 2017
201702_monodram
16.02.2017 roku młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku miała możliwość obejrzenia monodramu , który został przygotowany przez aktora z teatru z Krakowa - Rafała Sadowskiego. Sztuka powstała na podstawie "Innego świata" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Spektakl, którego kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w sowieckich łagrach w Witebsku i Jercewie, to opis brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego, walki o przeżycie i zachowanie ludzkiej godności.
201702_monodram
Bohater-narrator przedstawia mroczne wspomnienia o nieludzkim traktowaniu ludzi na "nieludzkiej ziemi". Rafał Sadowski wykorzystał aktorskie emocje, które pozwoliły widzom przeżyć głębiej grozę obozowego świata, ludzkiego strachu, poniżenia i podłości. Fakty zdawały się mówić same za siebie, a ich przerażający wydźwięk wymagał ciszy i skupienia. I właśnie w tej ciszy i pełnym skupieniu słuchała młodzież opowieści o absurdach wymiaru sprawiedliwości w ZSRR, zastraszaniu człowieka, upodleniu go, sprowadzeniu do rangi zwierzęcia i niewolnika.
Dorota Ćwik
201702_monodram
 
201702_monodram
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.