header image
Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Konkurs plastyczny "ZWIERCIADŁO NARODU"
Konkurs plastyczny "ZWIERCIADŁO NARODU" Drukuj
czwartek, 23 marzec 2017
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Zwierciadło narodu – historia i kultura mniejszości narodowych i etnicznych województwa Warmińsko-Mazurskiego, którego organizatorami są Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu, Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu, Koło Związku Ukraińców w Elblągu oraz Centralna Rada Romów w Polsce. Region ten charakteryzuje się wielokulturowością społeczeństwa i celem konkursu jest: ukazanie tradycji, obyczajowości i obrzędowości mniejszości narodowych i etnicznych funkcjonujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, pobudzenie w uczniach ciekawości, chęci poznania tradycji, religii, współistniejących w regionie kultur, promowanie idei wielokulturowości, rozwijanie więzi związanych z rodzimą kulturą i tradycją, kształtowanie postaw poszanowania siebie i drugiego człowieka.
Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy plastycznej ukazującej tradycję, obyczajowość lub symbolikę kulturową charakterystyczną dla mniejszości narodowych naszego regionu. Prace mogą być wykonane na papierze lub płótnie o dowolnym formacie techniką dowolną (w tym m. in. farby plakatowe, temperowe, akwarele, pastele, kredki świecowe, ołówkowe, wycinanka, wydzieranka, kolaż). Jeden autor może nadesłać jedną pracę plastyczną - prace nie mogą być zbiorowe. Na odwrocie pracy należy umieścić: imię i nazwisko, klasę, nazwę i adres szkoły. Prace należy dostarczyć do p. Anny Żołądek lub p. Magdaleny Bała do 10 kwietnia 2017r. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Oficjalne ogłoszenie wyników, wystawa prac oraz rozdanie nagród odbędzie się 23.05.2017r. w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo pozostawienia prac konkursowych we własnych zbiorach oraz prawo do ich publikowania. Prace przechodzą na własność organizatorów.
Serdecznie zapraszamy
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.