header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Kształcenie w ZS
Kształcenie w ZS Drukuj
poniedziałek, 27 marzec 2017
201703_dzien_otwarty
Każdego roku gimnazjaliści stają przed trudnym wyborem nowej szkoły. Choć często wybierają zgodnie ze swoimi marzeniami, mają wiele wątpliwości, czy dokonują słusznej decyzji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, przedstawiciele ZESPOŁU SZKÓŁ w Pasłęku zaprezentowali na Dniach Otwartych, które odbyły się 21 marca, ofertę edukacyjną naszej szkoły, która obejmuje: Liceum Ogólnokształcące o nachyleniach politechnicznym, dziennikarsko-lingwistycznym, przyrodniczo-medycznym oraz mundurowo-sportowym (bezpieczeństwo publiczne) oraz kształcenie w zawodach obejmujące Technikum Hotelarskie, Logistyczne oraz Organizacji Reklamy; Szkoła Branżowa I Stopnia (np. kucharz, cukiernik, murarz/tynkarz, sprzedawca, mechanik, fryzjer, stolarz i wiele innych); Liceum dla Dorosłych.
Zespół Szkół w Pasłęku odwiedzili gimnazjaliści z pasłęckich szkół, Gimnazjum w Dobrym oraz w Wilczętach. Uczniowie wzięli udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszyły się zajęcia bezpieczeństwa publicznego, gdzie uczniowie wzięli udział warsztatach z techniki kryminalistycznej i zabezpieczania śladów przestępstw, pokazie broni będącej na wyposażeniu polskiej policji, samoobrony oraz w pokazie judo. Po raz pierwszy uczniowie tego kierunku we wrześniu uczestniczyli w integracyjnym obozie sportowym Rekrut 2016. Absolwenci bezpieczeństwa publicznego studiują obecnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, na kierunkach bezpieczeństwa publicznego oraz bezpieczeństwa wewnętrznego i co najważniejsze to w naszej szkole zdobyli wiedzę i umiejętności, które obecnie doskonalą. Porównywalną popularnością cieszył się kierunek przyrodniczo-medyczny, a zwłaszcza doświadczenia z chemii samodzielnie przeprowadzane przez uczniów w laboratorium. Dzięki temu bardzo często decydują się oni na studia m.in. na kierunkach medycznych, farmacji, kosmetologii i medycynie laboratoryjnej. Gimnazjaliści uczestniczyli także w warsztatach matematyczno-fizycznych (kierunek politechniczny), podczas których rozwiązywali zadania w świetnie wyposażonej sali komputerowej, gdzie co roku odbywa się turniej gier komputerowych organizowany przez ZS Gaming Arena, cieszący się niesamowitą popularnością wśród młodzieży. W drugiej części zajęć uczestniczyli w doświadczeniach w pracowni fizycznej, które pokazują, że przedmiot przez wielu uważany za jeden z najtrudniejszych, taki nie jest, czego dowodem są osiągnięcia uczniów na konkursie wojewódzkim. Równolegle odbywały się zajęcia humanistyczno -lingwistyczne. Uczniowie rozwiązywali zagadki muzyczne, gry językowe, zadania ze znajomości filmu, edukacji medialnej oraz współczesnej sceny politycznej. Podkreślić należy, że młodzież ma do wyboru naukę aż czterech języków obcych: angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz rosyjskiego, a w ramach kierunku uczniowie uczestniczą w rozprawach Sądu Okręgowego w Elblągu, warsztatach w Instytucie Pamięci Narodowej, Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II Wojny Światowej, w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni i wielu innych. Promowane były także kierunki techniczne: technik hotelarstwa, logistyk i organizacji reklamy - nowy, przyszłościowy zawód. Uczniowie Technikum odbywają praktyki odpowiednio do wybranego profilu kształcenia, m.in. w Hotelu Hilton Gdańsk, Hotelu Elbląg, Hotelu Młyn, Kram S.A i innych. Uczniowie biorą udział w konkursach, w których nagrodami są weekendowe pobyty w Hotelu Hilton w Gdańsku i indeksy na wybrane kierunki studiów. Oprócz tak oczywistych profitów, najważniejszy jest jednak fakt, że prawie wszyscy uczniowie zdali egzaminy zawodowe, co dało naszej szkole bardzo wysoką pozycję w rankingu szkół. Uczniowie, którzy chcą ukończyć szkołę i zdobyć zawód oraz odnieść sukces na egzaminach zawodowych, uczestniczyli w warsztatach przygotowanych dla szkoły zawodowej w wybranym, wymarzonym kierunku. Nasza szkoła udziela również pomocy w znalezieniu miejsca praktyk, jak również kontynuowania nauki na miejscu w Liceum dla Dorosłych. Szkoła jest gospodarzem imprez ogólnopolskich i lokalnych, takich jak Maraton Amnesty International, Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej, czy ZS Gaming Arena, a od już od dwóch lat mieści się tu także sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.