header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Logistycy w General Electric
Logistycy w General Electric Drukuj
wtorek, 28 marzec 2017
201703_general_electric
W czwartek 23 marca 2017 roku uczniowie klasy pierwszej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do zakładu General Electric w Elblągu, której organizatorem była pani Agnieszka Wojczys. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji, dotyczącej obecnej produkcji zakładu (m.in. obróbka kadłubów, montaż turbin, wirników oraz mniejszych elementów złącznych. Zapoznano nas również z podstawowymi zasadami bhp, dlatego też tuż po prezentacji udaliśmy się do szatni, gdzie każdy otrzymał odzież ochronną, aby móc bez przeszkód poruszać się po zakładzie.
Naszym przewodnikiem był pracownik firmy, który w niezwykle interesujący sposób opowiedział o sposobie i czasie produkowania turbin, a także o ich transporcie. Zwiedziliśmy cały park maszynowy zakładu, który obecnie składa się z 140 maszyn oraz zapoznaliśmy się z zakresem jego działania. Maszyny oraz magazyny w zakładzie są częścią logistyki, na co szczególną uwagę zwracali pracownicy firmy. Istotną rolę pełni także dział zakupów, oraz sekcja analiz, ponieważ ocenia zdolności produkcyjne i planuje swoje działania z dużym wyprzedzeniem, aby wyprodukowane elementy były wysokiej jakości i satysfakcjonowały klienta. Po zwiedzeniu dwóch hal produkcyjnych udaliśmy się do magazynu, gdzie opowiedziano nam o gospodarce magazynowej. Wycieczka była niesamowicie pouczająca, mieliśmy okazję przekonać się jak funkcjonuje duży zakład produkcyjny i porównać zdobytą na lekcjach wiedzę teoretyczną z zastosowaniem praktycznym.
201703_general_electric
 
201703_general_electric
201703_general_electric
 
201703_general_electric
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.