header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow 70-lecie LO już blisko
70-lecie LO już blisko Drukuj
piątek, 31 marzec 2017
201703_Oszczakiewicz
Komitet Organizacyjny obchodów 70-lecia LO wciąż przygotowuje się do tego wydarzenia. Obecnie trwają prace nad monografią szkoły, częścią artystyczną i logistyczną przedsięwzięcia, jak również przekazywane są zaproszenia dla byłych pracowników i gości. Właśnie takie zaproszenie trafiło niedawno do rąk najstarszego absolwenta LO z rocznika 1950 i najstarszego nauczyciela naszej szkoły pana Adama Oszczakiewicza. Pana Adama odwiedzili w jego domu nauczyciele, którzy nie tylko przekazali zaproszenie, ale także wysłuchali wspomnień z lat spędzonych w szkole.
Pan Adam Oszczakiewicz po zdaniu matury został w październiku 1950 r. przyjęty do pracy w charakterze nauczyciela języka angielskiego i geografii, a w Szkole Podstawowej nr 1 w Pasłęku uczył także fizyki. Jego kariera nauczycielska skończyła się dosyć szybko ze względu na nietypowe hobby, którym zarażał swoich uczniów. Wspólne wypady nad jeziorko i zabawy w Indian, kowbojów, żołnierzy, a także triki sztukmistrzowskie nie spodobały się władzom komunistycznym. Pan Adam został oskarżony o propagowanie amerykańskiego stylu życia i zwolniony z pracy. Dziś cieszy się dobrym zdrowiem, nadal uprawia gimnastykę, dużo podróżuje, tryska humorem i wciąż potrafi zadziwić swoimi sztuczkami. Pan Oszczakiewicz obiecał, że będzie obecny podczas obchodów. Więcej o wspomnieniach pana Adama, w tym także o jego nauczycielach, przeczytają Państwo w monografii z okazji jubileuszu szkoły. Serdecznie zapraszamy!
201703_Oszczakiewicz
 
201703_Oszczakiewicz
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.