header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Zajęcia w Areszcie Śledczym
Zajęcia w Areszcie Śledczym Drukuj
piątek, 31 marzec 2017
201703_areszt
W środę 29 marca młodzież ZS w Pasłęku odwiedziła Areszt Śledczy w Elblągu, aby wziąć udział w nietypowych zajęciach. Już samo wejście do aresztu odbyło się zgodnie z regulaminem, więc wchodziliśmy kolejno, gdzie nas legitymowano, a na czas zajęć musieliśmy oddać swoje telefony i rzeczy osobiste. Uczniowie zobaczyli niemal cały areszt, cele przejściowe adaptacyjne, oddziały mieszkalne, ośrodek diagnostyczny, sale widzeń, spacerniak i cele jako środek przymusu bezpośredniego. Podczas spotkania młodzież klas licealnych o nachyleniu bezpieczeństwo publiczne zapoznała się z pracą funkcjonariuszy Służby Więziennej, wychowawcy, psychologa, czy oddziałowego.
W trakcie zajęć pracownik Aresztu Śledczego przedstawił obowiązki skazanego, a także ograniczenia wynikające z odbywania kary pozbawienia wolności, opowiedział też o więźniach odbywających wyrok. Niektórzy z nich pracują na terenie więzienia, inni są wolontariuszami lub pracują w zakładach na terenie miasta. Duże wrażenie na uczniach wywarł widoczny na każdym kroku monitoring. Jednak największe emocje wzbudziło spotkanie z jednym ze skazanych, który opowiedział w jaki sposób trafił do więzienia i został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wizyta ta poruszyła wszystkich, a zajęcia w areszcie okazały się być niezwykle pouczające, jednak każdy podkreślał, że nigdy nie chciałaby znaleźć się w takim miejscu.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.