header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Młodzież ZS na filmie pt. "Maria Skłodowska-Curie"
Młodzież ZS na filmie pt. "Maria Skłodowska-Curie" Drukuj
piątek, 31 marzec 2017
W czwartek 30 marca młodzież Zespołu Szkół miała okazję obejrzeć wyjątkowy film. „Maria Skłodowska-Curie” to opowieść o niezwykłej kobiecie, która wydawała się być ze stali, kiedy chodziło o obronę własnych przekonań, a jednocześnie była kruchą istotą, gdy w grę wchodziły uczucia. Film opowiada historię Marii w latach 1903-1911 (okres między pierwszą, a drugą Nagrodą Nobla przyznaną bohaterce). Jednak to nie dokonania noblistki przykuwają największą uwagę. Uważny widz dostrzeże intymny portret kobiety próbującej odnaleźć się w świecie, który nie zawsze jest jej przychylny. Na pierwszy plan wysuwają się bowiem emocjonalne doświadczenia bohaterki (w tej roli fantastyczna Karolina Gruszka) a cała opowieść ukazuje przeogromną tęsknotę Marii za tragicznie zmarłym mężem, jej ambicje i ciągłą frustrację związaną z walką, którą musi toczyć, aby zyskać uznanie w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Obraz w reżyserii Marie Noelle trafia wprost do wnętrza, pozostawiając po sobie niezwykłe wrażenia.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.