header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow W pogoni za marzeniami
W pogoni za marzeniami Drukuj
poniedziałek, 24 kwiecień 2017
W-pogoni-za-marzeniami
Dnia 21 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Pasłęku z inicjatywy pana Wiesława Śliwki mieliśmy zaszczyt gościć absolwenta naszego liceum pana Roberta Szaja, który aktywnie zajmuje się Polską Fundacją Paraolimpijską. Jego działalność wspiera osoby niepełnosprawne z dysfunkcją ruchu, niezwykle ambitnych i utalentowanych sportowców. Głównym tematem spotkania z uczniami naszej szkoły była kariera biegaczki pochodzącej z Radomia Alicji Fiodorow, która urodziła się bez lewego przedramienia. Spotkanie poprzedziła kilkudniowa wystawa zdjęć paraolimpijczyków z ich udziału w Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016.
W-pogoni-za-marzeniami
Podczas wizyty odbyła się prezentacja filmu zatytułowanego "Droga do Rio", w którym ukazano jej życie rodzinne, a także początek i rozwój pasji do lekkoatletyki. Mimo swojej niepełnosprawności Alicja została wybitną biegaczką i jednocześnie multimedalistką igrzysk paraolimpijskich. Do jej osiągnięć należy łącznie 7 medali - 3 brązowe i 4 srebrne, które zdobywała od Aten aż po Rio De Janeiro. Obecnie sprinterka znajduje się w pierwszej dziesiątce Ruchu Paraolimpijskiego. Naszym zdaniem spotkanie było bardzo interesujące – ukazało nam część lekkoatletycznego świata z innej perspektywy, pełnego ciężkiej pracy, szczerych chęci, a także szlachetnego serca. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w spotkaniu oraz obejrzenia filmu, który pomógł nam zrozumieć, że móc to znaczy chcieć, a także nauczył nas walki o swoje marzenia i utwierdził w przekonaniu, że ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie.
Wiktoria Gęsina, Marta Kuchta i Kaja Szostak, klasa II b LO
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.