header image
Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Piękny wynik XVII Olimpiady "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego"
Piękny wynik XVII Olimpiady "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego" Drukuj
czwartek, 27 kwiecień 2017
Obraz
Jak co roku, Zespół Szkół w Pasłęku wziął udział olimpiadzie "Przyroda i historia powiatu elbląskiego". Finał konkursu odbył się 25 IV b.r. w ZSEiT. Wzorem drużyn z poprzednich lat, ekipa z naszej szkoły wywalczyła medalowe miejsca, zarówno indywidualnie, jak i w klasyfikacji ogólnej. Rywalizowaliśmy z gimnazjami i szkołami ponadgimnazjalnymi. Osobno rozgrywały konkurs szkoły podstawowe. Ogółem w olimpiadzie wzięło udział 12 drużyn. Zespół Szkół w Pasłęku reprezentowali uczniowie klasy Ib: Izabela Wołyńska i Maciej Hulanicki oraz Julia Szpotańska z klasy II c.
Olimpiada składała się z trzech etapów, które różniły się od tych z poprzednich lat. Pierwsza część polegała na samodzielnym rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań, następny etap polegał na drużynowym rozwiązaniu zadań, m.in. na odgadnięciu polskich przysłów. Trzeci i ostatni etap polegał na zaprezentowaniu zabytku gminy, który należało własnoręcznie wykonać. Ogromna praca uczniów, jak i nauczycieli przygotowujących: pani Magdaleny Bała oraz Marty Puławskiej, znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach. Indywidualnie Maciej zajął pierwsze miejsce, a Julia uplasowała się na trzeciej pozycji. Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce, tuż za szkołą z Gronowa, która osiągnęła wynik jedynie o 0,5 pkt wyższy. Komisja konkursowa na czele z p. Gabrielą Effenberg podkreśliła, że uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.