header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Logistycy w Zakładzie KRAM Company Family
Logistycy w Zakładzie KRAM Company Family Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
Kram
W środę 26 kwietnia uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum logistycznego uczestniczyli w wycieczce do Zakładu KRAM Company Family w Pasłęku. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji wyrobów produkowanych w zakładzie (m.in. kubki różnej pojemności, tacki, opakowania kartonowe, folia spożywcza), następnie udaliśmy się do działu zakupów, gdzie opowiedziano nam o klientach firmy i etapach procesu sprzedaży. W magazynie zapoznano nas z gospodarką magazynową, sposobem składowania wyrobów, ich kompletowaniem oraz przygotowywaniem do wysyłki. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w przyjęciu towaru do magazynu oraz wysyłce do klienta. Uczniowie zobaczyli, jak dobrze ten proces jest zorganizowany.
W drugim budynku zakładu zobaczyliśmy, jak wygląda proces produkcji folii. Zajęcia w przedsiębiorstwie pozwoliły uczniom praktycznie przeanalizować sprawną organizację systemu produkcyjnego wraz z jego najbliższym otoczeniem magazynowo – transportowym (planowania, organizowania i kontrolowania przepływu surowców oraz materiałów na każdym etapie procesu produkcyjnego). Uświadomili sobie, jak ważnym aspektem działalności przedsiębiorstw produkcyjnych jest logistyka oraz jakie znaczenie ma prawidłowy przepływu surowców, materiałów i dystrybucja gotowych produktów. Właściwie zorganizowany przepływ surowców, informacji, dystrybucja, kreatywność i otwartość pracowników na nowe wyzwania, to sukces firmy na obecnym rynku.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.