header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Azyl
Azyl Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
W piątek 12 maja młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w pokazie biograficznego filmu Niki Caro pt. "Azyl" (oryginalny tytuł The Zookeeper's Wife). Obraz przedstawia losy małżeństwa Jana i Antoniny Żabińskich w okresie II wojny światowej. Jan był zoologiem i dyrektorem warszawskiego zoo. Po wybuchu wojny, kiedy część zwierząt zginęła lub uciekła, a pozostałe zostały odesłane do innych ogrodów, państwo Żabińscy pod pozorem prowadzenia hodowli świń, w pomieszczeniach zoo ukrywali zbiegów z warszawskiego getta, ocalając w ten sposób życie setek osób. Film powstał na podstawie książki Diane Ackerman, opartej na pamiętnikach Antoniny Żabińskiej.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Grudnia 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Florian, Jolanta,
Łazarz, Olimpia,
Warwara, Żyrosław
Do końca roku zostało 15 dni.