Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Wystawa "Żołnierze wyklęci 1944-1963" w Zespole Szkół w Pasłęku
Wystawa "Żołnierze wyklęci 1944-1963" w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
czwartek, 25 maj 2017
wystawa
W dniach 04-21.04.17 w Zespole Szkół w Pasłęku mogliśmy zaprezentować wystawę poświeconą 5. Brygadzie Wileńskiej. Zbiory zostały udostępnione dzięki posłowi Jerzemu Wilkowi i jego asystentce Annie Szczepańskiej. Zainteresowanie wystawą, jak i zajęciami, które przeprowadziła pani dyrektor Katarzyna Panimasz, było ogromne. Odwiedzający mieli również możliwość obejrzenia filmu, który przygotował Dominik Potrapeluk z klasy IIIA. Wystawę obejrzeli i uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2, podopieczni z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Marwicy, a także słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Warto podkreślić, że ekspozycja cieszyła się również zainteresowaniem mieszkańców Pasłęka. W murach naszej szkoły gościliśmy pana Zenona Gajdamowicza, który przedstawił młodzieży historię 3. Brygady Wileńskiej.
wystawa
Dziękujemy za współpracę dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, dyrekcji Przedszkola Samorządowego nr 2, dyrekcji Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Marwicy, a także pani Katarzynie Panimasz i panu Tomaszowi Rozenbajgierowi. Słowa podziękowania kierujemy do pana Kazimierza Rybnera, który pomógł nam w montażu wystawy. Wszyscy zainteresowani wystawą zgodnie podkreślali, że taka wyjątkowa lekcja historii jest wszystkim potrzebna.
Szkolne Koło Wolontariatu

18 Grudnia 2017