header image
AKTUALNOŚCI
Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego w ZS w Pasłęku Drukuj
poniedziałek, 29 maj 2017
Meister-der-Rechtschreibung
W środę, 24 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", objęty honorowym patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów i licealistów, wzięło w nim udział 27 uczniów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz ZS w Pasłęku, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z pisowni języka niemieckiego. Każdy uczestnik gimnazjum rozwiązał trzy zadania, spośród których najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania.
Meister-der-Rechtschreibung
Po godzinie zmagań, udało się wyłonić trójkę zwycięzców: I miejsce zajęła Elżbieta Żera, II miejsce – Kamila Niziołek, III miejsce – Alan Ostrowski (uczniowie Gimnazjum nr 1 w Pasłęku). Wyróżniono również dwie uczennice, które znalazły się tuż za podium: Iga Szczepkowska oraz Aleksandra Wiczyńska. Licealiści mieli do wykonania więcej zadań, m.in. napisali dyktando. W tej grupie uczniów miejsca na podium zajęli: I miejsce – Łukasz Kaszkin z klasy 2a, II m.– Dawid Kaszkin z klasy 2c oraz III m.– Weronika Zielińska z klasy 1a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że czwarta edycja konkursu będzie cieszyć się równie wielkim zainteresowaniem.
Meister-der-Rechtschreibung
 
Meister-der-Rechtschreibung
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
16 Lipca 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Benedykt,
Dzierżysław,
Dziersław, Eustachy,
Eustachiusz, Faust,
Maria Magdalena,
Marika, Ostap, Ruta,
Stefan
Do końca roku zostało 169 dni.