header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Krakowskie obwarzanki, zakopiańskie oscypki
Krakowskie obwarzanki, zakopiańskie oscypki Drukuj
poniedziałek, 05 czerwiec 2017
Wycieczka-Jura
Wycieczki klasowe to najmilej wspominane chwile, wiążące się ze szkołą. Wspólne wyjazdy to niezapomniany czas, kiedy to faktycznie poznaje się ludzi, których zna się przecież nie od wczoraj. Jednocześnie to okazja, aby obudzić w sobie pasję, rozwijać wyobraźnię i czerpać atmosferę odwiedzanych miejsc. Na taką niezapomnianą wycieczkę wybrali się uczniowie ZS w Pasłęku. Mimo wielogodzinnej i męczącej podróży autokarem, zaraz po przyjeździe wszyscy ochoczo ruszyli za przewodnikiem, aby poznać tajemnice Krakowa.
Przy słonecznej pogodzie zaczęli wędrówkę od Wzgórza Wawelskiego, gdzie zwiedzili katedrę z grobami królewskimi, renesansowy dziedziniec Zamku Królewskiego, zobaczyli dzwon Zygmunta oraz największą osobliwość Wawelu-Smoczą Jamę. Następnie podziwiali kolejno Colegium Maius, Stary Rynek, Sukiennice, Bramę Floriańską i Barbakan. Ten długi, bogaty w wrażenia dzień zakończyli posiłkiem w Gościńcu Floriańskim. Kolejny dzień wycieczki był równie ekscytujący, rozpoczął się od zwiedzania pięknych solnych podziemi kopalni w Wieliczce. Następnie młodzież udała się do Zakopanego. Po spacerze na Krupówkach uczniowie wraz z przewodnikiem ruszyli ulicami miasta, by niedługo potem wjechać kolejką na Butorowy Wierch. Opowieści charyzmatycznego przewodnika, doskonale znającego tajemnice regionu, zaciekawiły wszystkich. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o Zakopanem, jego mieszkańcach, gwarze i tradycjach. Trzeci dzień wycieczki wymagał od uczestników więcej siły i wytrzymałości. Uczniowie ruszyli w wyczerpującą wędrówkę nad Morskie Oko. Po drodze podziwiali niesamowite widoki na Tatry Wysokie i najwyższy szczyt - Rysy. Następnie w bacówce na Zazadniej dowiedzieli się jak powstają oscypki, spróbowali też żętycy. Wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku, piekli kiełbaski i sypali żartami jak z rękawa. Ostatni dzień minął w mgnieniu oka. Pierwszym punktem było zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale i Maczugi Herkulesa. Następnie uczniowie ruszyli uroczą Doliną Prądnika w stronę największej jaskini w Ojcowskim Parku Narodowym - Groty Łokietka. Powroty są chyba przyjemniejsze i znacznie krótsze, bo czas przy wspominaniu i wesołej rozmowie biegnie niezwykle szybko. Wszystkie dni wycieczki zostały utrwalone na licznych zdjęciach. Zatem setki ujęć, niezapomniane chwile to rezultaty naszej wspólnej eskapady.
Wycieczka-Jura
 
Wycieczka-Jura
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.