header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow "Nowoczesny staż - mobilny uczeń" - nowy projekt w Zespole Szkół w Pasłęku
"Nowoczesny staż - mobilny uczeń" - nowy projekt w Zespole Szkół w Pasłęku Drukuj
środa, 13 wrzesień 2017
201709-projekt-"Nowoczesny-staż---mobilny-uczeń"
08 września 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie dyrektor Zespół Szkół w Pasłęku Pani Elżbieta Wasiuk, reprezentując Powiat Elbląski podpisała umowę na realizację projektu "Nowoczesny staż – mobilny uczeń". Podpisy pod umową złożyli marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz wicemarszałek Miron Sycz. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół w Pasłęku wśród 40 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa i technik logistyk. Wsparcie skierowane do uczniów dotyczy poradnictwa edukacyjno-zawodowego, organizacji kursów i staży we współpracy z lokalnymi pracodawcami, ponadto 8 nauczycieli podniesie umiejętności i kwalifikacje zawodowe poprzez realizację studiów podyplomowych i staży u pracodawców. Szeroki zakres wsparcia ma na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej kadry średniego szczebla do pracy w sektorze turystyki, przedsiębiorczych, kreatywnych, mobilnych na rynku absolwentów szkoły. Nastąpi zacieśnienie, stałej i sformalizowanej współpracy Zespołu Szkół w Pasłęku z lokalnymi pracodawcami w zakresie kształcenia zawodowego.
Projekt będzie realizowany w okresie od 01.09.2017r-31.08.2019r. Wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 – Działanie 2.4 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego, Poddziałanie 2.4.1 Rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego – projekty konkursowe. Na konkurs wpłynęło łącznie 39 projektów. 8 września 2017r. umowę podpisano z 5 beneficjentami, w tym z Zespołem Szkół w Pasłęku. W ocenie komisji projekt uzyskał blisko 100% możliwych punktów. Projekt opracowały: p. Elżbieta Wasiuk i p. Grażyna Sadowska.
<
201709-projekt-"Nowoczesny-staż---mobilny-uczeń"
 
201709-projekt-"Nowoczesny-staż---mobilny-uczeń"
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
22 Listopada 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła
Do końca roku zostało 40 dni.