header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Uczniowie Zespołu Szkól w Pasłęku na warsztatach EUROWEEK
Uczniowie Zespołu Szkól w Pasłęku na warsztatach EUROWEEK Drukuj
czwartek, 14 wrzesień 2017
201709-Euroweek
Grupa uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku wraz z opiekunami: p. Beatą Pierlejewską oraz p. Tomaszem Tuniewiczem w dniach 7-11 września 2017 r. uczestniczyła w projekcie edukacyjnym EuroWeek- Szkoła Liderów. Jest to obóz edukacyjny, pozwalający młodym ludziom doskonalić umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego oraz włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Uczestnicy mieszkali w ośrodku "Słoneczna" w Międzygórzu w Kotlinie Kłodzkiej. Codziennie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów, między innymi: Armenii, Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Łotwy, Turcji i Filipin. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń. Ważną częścią szkolenia były prezentacje na temat krajów, z których pochodzili wolontariusze. Uczniowie uczyli się podstawowych słówek, sposobów powitania, tradycyjnych tańców, poznawali narodowe potrawy i święta.
Wolontariusze, których liderem był Mirmizami Abdulzada z Azerbejdżanu, nazywany przez młodzież Mr Masakra, mieli za zadanie pomagać uczestnikom w poszerzaniu ich horyzontów w zakresie różnych kultur oraz podnosić umiejętności potrzebne do międzynarodowej współpracy, zarażali uczniów swoją pozytywną energią, a także otwierali na mówienie w języku angielskim. Każdy dzień rozpoczynał "energizer" – zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia w losowo dobieranych grupach. Ukoronowaniem każdego dnia była międzynarodowa dyskoteka. Uczniowie doskonalili umiejętność autoprezentacji oraz prezentacji partnerów w języku angielskim, brali udział w rozważaniach na tematy moralno-etyczne, uczyli się współpracy, podziału ról i obowiązków oraz budowania zaufania w grupie. Wykonując zadania "Mission impossible" oraz przygotowując i nagrywając filmy ćwiczyli kreatywność i umiejętność dobrej organizacji czasu pracy i zadań. Wyjazd na Euroweek był bardzo udany, ponieważ oprócz zajęć podnoszących kompetencje językowe przewidziana też została wycieczka na "spacer w chmurach" Skywalk w Dolni Morava. W celu podniesienia umiejętności społeczno-komunikacyjnych uczestników, program Euroweek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie teamu, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, prezentacje, rozmowy motywacyjne oraz dyskusje grupowe z wolontariuszami oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. To obóz, który otwiera na inne kultury, zaraża chęcią podróżowania, poznawania nowych ludzi. Uczy tolerancji, pracy w zespole, rozwija kreatywność i umiejętności autoprezentacji a swoboda, komfort oraz świetna atmosfera tworzona przez wolontariuszy to kolejne ogromne zalety tych warsztatów.
Każdy uczestnik otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia "Euroweek – Szkoła Liderów"
B. Pierlejewska
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.