header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj
poniedziałek, 02 październik 2017
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku 29 września szkoły z różnych stron świata wzięły udział w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Nasza Szkoła również przyłączyła się do akcji. Każdy chętny uczeń oraz pracownik mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia w teście przygotowanym przez nauczycieli: Joanna Majewska, Tomasz Tuniewicz oraz Mariusz Mackiewicz. 66 osób przystąpiło do egzaminu, najlepszymi okazali się: Arkadiusz Krasa, Paweł Kowalski, Maciej Woźnowski, Michał Tyszecki, Maciej Korostyński, Adriana Tkaczyk, Radosław Buczyk – zdobywając 95% poprawnych wyników.
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
 
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
 
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
 
Światowy-Dzień-Tabliczki-Mnożenia
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
eTwinning
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
18 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogusław, Gracjan,
Gracjana, Laurencja,
Wilibald, Wszemir
Do końca roku zostało 14 dni.