header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Teatr po niemiecku
Teatr po niemiecku Drukuj
piątek, 20 październik 2017
201710-Teatr-po-niemiecku
W środę 18 października uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku wzięli udział w nietypowej lekcji języka niemieckiego zorganizowanej przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu oraz Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego w Elblągu. W auli Domu Studenckiego "Scena na Wspólnej" młodzież obejrzała sztukę Bertolta Brechta "Herr Puntila und sein Knecht Matti" ("Pan Puntila i jego sługa Matti"). Przedstawienie przygotowała grupa teatralna z Niemiec, Forum Baltikum-Dittchenbühne z Elmshorn.
Występ był przeznaczony dla studentów germanistyki oraz uczniów szkół licealnych. Inscenizacja była doskonałą okazją do kontaktu z językiem niemieckim, dozą świetnej zabawy, gdyż sztuka Brechta pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, pomyłek i zabawnych postaci. Tytułowy pan Puntila to odrażający, nieprzyjemny typ, który pod wpływem popijanych trunków zmienia się we wspaniałego przyjaciela. Zaczyna darzyć sympatią nawet swojego szofera, któremu pod wpływem chwili oddaje nawet rękę swojej córki Ewy. Trzeźwiejąc zmienia zdanie, jednak sytuacja wymyka się spod kontroli. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie za rok.
201710-Teatr-po-niemiecku
 
201710-Teatr-po-niemiecku
201710-Teatr-po-niemiecku
 
201710-Teatr-po-niemiecku
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Grudnia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.