header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Czwartkowy wieczór w Paryżu - Notre Dame de Paris
Czwartkowy wieczór w Paryżu - Notre Dame de Paris Drukuj
czwartek, 02 listopad 2017
Tym razem na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni mieliśmy okazję zobaczyć Quasimodo (w tej roli wystąpił Michał Grobelny), piękną Esmeraldę (Ewa Kłosowicz), okrutnego Frollo (Artur Guza) i rycerskiego Phoebusa (Przemek Zubowicz). Musical powstał na podstawie powieści Victora Hugo. Warto wspomnieć, że gdyńską realizację spektaklu przygotowali autorzy oryginalnej sztuki. Reżyserem polskiej, jak i oryginalnej francuskiej wersji musicalu jest Gilles Maheu, a spektakle w Polsce grane są wyjątkowo z udziałem orkiestry i chóru. Scenografia sztuki przeniosła nas do XV-wiecznego Paryża pod katedrę Notre Dame, gdzie poznaliśmy bohaterów i mogliśmy obserwować rodzące się miedzy nimi emocje i uczucia. Wyśpiewaną historię niezwykle ubarwił taniec i efekty specjalne. Spektakl zebrał ogromne, zasłużone brawa. A my już planujemy kolejne wizyty w naszym ukochanym teatrze.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
14 Grudnia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Alfred, Arseniusz,
Izydor, Naum,
Pompejusz, Sławobor,
Spirydion
Do końca roku zostało 18 dni.