header image
AKTUALNOŚCI arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow Uwaga pełnoletni uczniowie!
Uwaga pełnoletni uczniowie! Drukuj
czwartek, 16 listopad 2017
Obraz
W piątek 17 listopada organizujemy kolejną już Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Odbędzie się ona w Ośrodku Zdrowia (Pl. Grunwaldzki I piętro, ostatnie drzwi po prawej) od godz. 7:45. Każdy, kto weźmie udział w akcji będzie tego dnia zwolniony z lekcji (jest to traktowane jako obecność), a uczniowie szkoły zawodowej będą zwolnieni z praktyk. Ponadto otrzymacie słodki prezent, a co najważniejsze - uratujecie komuś życie!
Aby móc oddać krew należy spełniać następujące kryteria: 1. musisz być pełnoletni i mieć przy sobie dokument z numerem PESEL, 2. musisz być zdrowy (osoby przewlekle chore nie mogą oddawać krwi), 3. osoby, które przeszły żółtaczkę nie mogą oddawać krwi, 4. w dniu oddania krwi nie można mieć żadnych infekcji (dróg oddechowych, opryszczki), a dziewczęta nie mogą mieć menstruacji, 5. musisz ważyć ponad 50 kg, 6. musisz przed pobraniem krwi zjeść dobre śniadanie - nie wolno przychodzić na czczo, 7. jeśli już oddajesz krew, pamiętaj o zachowaniu odstępu czasu między jednym, a drugim oddaniem krwi (chłopcy 2 miesiące, a dziewczęta 3 miesiące). Zainteresowanych proszę o zgłoszenia za pomocą wiadomości w e-dzienniku lub osobiście w szkole (sala nr 6).
Zachęcam do udziału w akcji!!!
koordynator Tomasz Rozenbajgier
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
13 Lipca 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Ernest, Ernestyn,
Eugeniusz, Irwin,
Jakub, Justyna,
Małgorzata, Radomiła
Do końca roku zostało 172 dni.