header image
Aktualności arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow "Amadeusz" na deskach elbląskiego teatru
"Amadeusz" na deskach elbląskiego teatru Drukuj
piątek, 24 listopad 2017
201711_Amadeusz
We wtorek 21 listopada młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku uczestniczyła w wyjątkowym spektaklu pt. "Amadeusz" w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Sztuka w reżyserii Pawła Szkotaka zrobiła ogromne wrażenie na publiczności, która owacjami na stojąco wyraziła swoje uznanie. Spektakl to historia genialnego kompozytora, który nie do końca był rozumiany przez otoczenie. Na scenie przedstawiono epizody z życia Wolfganga Amadeusza Mozarta (od zabawnych przez patetyczne, a nawet przejmująco smutne).
201711_Amadeusz
Odtwórcy ról Amadeusza (przebojowy Piotr Boratyński) i Konstancji (świetna Aleksandra Wojtysiak), młodego (Artur Hauke) i starego Salieriego świetnie wcielili się w postaci, które zobaczyliśmy w sztuce. "Amadeusza" należy zobaczyć, żeby przypomnieć sobie, że czasem naprawdę trzeba się zatrzymać i pójść w głąb swojej duszy, a nie przeć twardo w górę, by unieśmiertelniać nasze pokolenie.
Zdjęcia ze strony Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
29 Stycznia 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Franciszek Salezy,
Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana,
Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało 338 dni.