Start arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"
"Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" Drukuj
piątek, 24 listopad 2017
201711_zbiórka
W dniach 17-18 listopada młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Wolontariusze zbierali słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemię gospodarstwa domowego oraz przybory toaletowe. Dlaczego młodzież przyłączyła się do akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach"? Ponieważ było to, swojego rodzaju, podziękowanie za poświęcenie Polsce, za pielęgnowanie tradycji i narodowego dziedzictwa, a także uczczenie pamięci naszych korzeni.
201711_zbiórka
Zbiórka to także okazanie wdzięczności naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii. Akcją wolontariusze oddali hołd rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy "Bóg, Honor, Ojczyzna". Dziękujemy wszystkim osobom, które otworzyły swe serca i pozwoliły na realizację naszej wspólnej akcji.

18 Grudnia 2017
Bogusław, Gracjan,