Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkurs Polonistycznego "FRASZKA"
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkurs Polonistycznego "FRASZKA" Drukuj
środa, 29 listopad 2017
201711_fraszka
23 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka", który jest organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie". W tym roku uczniowie zmagali się z pytaniami zawiązanymi z "Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego. Uczestnicy musieli również napisać dłuższą wypowiedź, w której prezentowali ulubionego bohatera przygodowego, podróżnika lub odkrywcę.
Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej ,był również sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy o języku polskim.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
poloniści
201711_fraszka