Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Wilno i Pasłęk - dwie miłości pani Elzy
Wilno i Pasłęk - dwie miłości pani Elzy Drukuj
czwartek, 30 listopad 2017
201711-Elza-Strzelecka
We wtorek 28 listopada 2017 roku w Bibliotece Publicznej w Pasłęku miało miejsce niezwykłe spotkanie dwóch pokoleń. Z jednej strony - pani Elza Strzelecka, jedna z pierwszych absolwentek naszej szkoły, z drugiej - grupa obecnych uczniów Zespołu Szkół w Pasłęku. Mieliśmy bowiem zaszczyt oraz przyjemność na zaproszenie pani Elzy uczestniczyć w pokazie filmu dokumentalnego, opowiadającego historię jej wyjazdu z Wilna, przybycia do Pasłęka oraz podróży po latach w rodzinne strony.
Był to wywiad pełen nostalgii oraz miłości do obu tych miast, z którymi związała swoje życie. Słów pani Elzy słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem oraz podziwem dla jej doskonałej pamięci i poczucia humoru - swoim wigorem mogłaby się podzielić z niejednym z nas. Po wszystkim najbardziej dociekliwi mieli okazję zadać jej pytania i wysłuchać jeszcze kilku ciekawych historii. Takie spotkania to niepowtarzalna okazja, by wysłuchać osobistych relacji świadków historii, to zawsze niesamowite doświadczenie.
201711-Elza-Strzelecka

23 Października 2018