header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow XII Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła"
XII Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła" Drukuj
piątek, 08 grudzień 2017
201712-Bezpieczna-Szkoła
W czwartek 7 grudnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się Powiatowa Konferencja "Bezpieczna szkoła". Przewodnim tematem spotkania był "Język nienawiści – hejt". W konferencji wzięli udział dyrektorzy oraz pedagodzy wszystkich szkół powiatu elbląskiego, przedstawiciele Rad Rodziców oraz członkowie Samorządów Uczniowskich. Konferencję prowadziła Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu Pani Gabriela Effenberg, obecny był również wicestarosta Pan Zbigniew Lichuszewski.
Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładów dr Ireny Sorokosz – Prorektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu nt. "Język nienawiści - hejt" oraz nadkomisarza Marka Cieślaka z Komendy Policji w Elblągu na temat "Cyberprzemoc rówieśnicza". Psycholog Marta Słoniecka-Piotrowska z PPP nr 2 w Elblągu przedstawiła realizowany przez poradnię program dla dzieci, które doświadczyły przemocy rówieśniczej. Kapitan Paweł Raczewski z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Elblągu przedstawił problem związany z zagrożeniem zatrucia się czadem "Czad i ogień – obudź czujność". Psycholog Marcelina Tatarynowicz z PPP w Pasłęku przedstawiła wyniki badań ankietowych na temat przemocy i agresji w szkole oraz zaprezentowała krótki film (pt. "Zero") dotyczący form przemocy rówieśniczej. Na zakończenie konferencji Pani Gabriela Effenberg podsumowała realizację Programu "Bezpieczna szkoła" w poszczególnych szkołach w 2017 roku.
pedagog ZS - Marzena Konupek
201712-Bezpieczna-Szkoła
 
201712-Bezpieczna-Szkoła
201712-Bezpieczna-Szkoła
 
201712-Bezpieczna-Szkoła
201712-Bezpieczna-Szkoła
 
201712-Bezpieczna-Szkoła
201712-Bezpieczna-Szkoła
 
201712-Bezpieczna-Szkoła
201712-Bezpieczna-Szkoła
 
201712-Bezpieczna-Szkoła
201712-Bezpieczna-Szkoła
 
201712-Bezpieczna-Szkoła
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
17 Listopada 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Floryn,
Grzegorz, Hugo,
Hugon, Salomea,
Salome, Sulibor,
Zbysław
Do końca roku zostało 45 dni.