Start arrow Z życia szkoły arrow Krwiodawstwo i Wolontariat arrow I Szkolna Gala Wolontariatu
I Szkolna Gala Wolontariatu Drukuj
środa, 13 grudzień 2017
201712-Gala-Wolontariatu
Dnia 5 grudnia 2017 w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Pierwsza i zapoczątkowana w tym roku "mała gala" cieszyła się wyjątkowym uznaniem nie tylko naszych niezastąpionych wolontariuszy, a także obecnych podczas niej uczniów. Zainspirowani pewnym serwisem informacyjnym z telewizji Joanna Grzyb wraz z Jakubem Aleksandrowiczem stworzyli niebanalną atmosferę dzięki przeprowadzonemu wywiadowi, w którym uczeń wypowiedział się na temat danego święta. Wolontariusz przybliżył wszystkim również korzyści jakie płyną z okazywania szlachetnego serca innym osobom, między innymi samorealizacji, współpracy, poczucia bycia częścią ważnego dzieła, a także przeżycia pięknej przygody.
201712-Gala-Wolontariatu
Tym samym zachęcił uczniów do podjęcia się owocnego trudu włączenia się do Szkolnego Koła Wolontariatu. W międzyczasie Karol Wróbel podzielił się swoim muzycznym talentem, grając na gitarze i śpiewając piosenkę. Wysłuchaliśmy także ciepłych słów poezji w wykonaniu Anieli Maj oraz niezwykłego akompaniamentu Jakuba Sułkowskiego. Ostatnim, ale nie mniej ważnym momentem było wręczenie wolontariuszom certyfikatów ze zrealizowanego w ubiegłym roku projektu. Otrzymali też czekoladowe serca, które symbolizowały wdzięczność ze strony szanownej Dyrekcji oraz opiekunów, którym wcześniej pani Dyrektor Elżbieta Wasiuk przekazała szczere oraz serdeczne słowa uznania. Na koniec spotkania koordynator SKW pani Beata Łuczyńska-Pyra złożyła podziękowania wszystkim wolontariuszom i opiekunom: pani Dorocie Ćwik, pani Emilii Kołeckiej-Duda i pani Marcie Puławskiej za wyjątkową współpracę.
Wiktoria Gęsina, 3b LO

20 Sierpnia 2018