Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Zajęcia z botaniki na UWM
Zajęcia z botaniki na UWM Drukuj
wtorek, 19 grudzień 2017
201712-UWM-Olsztyn
W piątek 15 grudnia uczniowie klasy II o nachyleniu przyrodniczo-medycznym po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tym razem zajęcia dotyczyły budowy anatomicznej roślin, którą uczniowie badali na podstawie obserwacji mikroskopowych. W związku z tym oglądali trwałe preparaty tkanek cebuli, dyni i bobu, a także mieli okazję do samodzielnego wykonania preparatów m.in. z łodygi selera naciowego.
Warsztaty przygotowane przez panią dr Annę Źróbek-Sokolnik były niezwykle ciekawe i bardzo cenne dla młodych przyrodników, gdyż pozwoliły utrwalić treści poznane na lekcjach biologii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu zajęcia w murach uczeni wyższej.
201712-UWM-Olsztyn

22 Lipca 2018