header image
Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Nie warto w życiu iść na skróty - "z uzależnienia wychodzą tylko mistrzowie - najlepsi"
Nie warto w życiu iść na skróty - "z uzależnienia wychodzą tylko mistrzowie - najlepsi" Drukuj
środa, 20 grudzień 2017
We wtorek 19 grudnia klasy I th, III c i III t wraz z wychowawcami wyruszyły do pasłęckiego kina, aby zobaczyć jeden z najlepszych obrazów 2017 r. film pt. "Najlepszy". Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski, w czasach szkolnych zdolny sportowiec, który mimo licznych osiągnięć nie wierzy w swoje możliwości. Na ekranie widać postępujący proces uzależnienia, towarzyszące mu złudne wrażenie posiadania przyjaciół. Bohaterowi narkotyki wydają się zapewniać wolność i odczucie radzenia sobie z problemami. Przełomowy w jego życiu był rok 1984, kiedy podjął leczenie w Monarze.
W tym czasie powrócił również do sportu i po kilku latach treningów zaczął odnosić sukcesy, w tym najważniejszy 1 miejsce w Double Ironman w Huntsville (z czasem 24h:47min:46sek.) Niezwykła historia Jerzego Górskiego to życie człowieka pełne niepowodzeń, nadludzkiego wysiłku, który pozwala dążyć do celu. A cel- bycie w czymś dobrym, jest dla każdego bardzo ważny. Film Łukasza Palkowskiego przypomina postać Górskiego, a jednocześnie porusza wiele problemów młodego pokolenia. Mimo iż realia lat 70. i 80. były odmienne od współczesnych problemy są te same. Obraz pozostawia pozytywne wrażenie, daje nadzieję - z największego upadku można się bowiem podnieść choć zależy to od samego człowieka.
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
23 Października 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Jan, Marlena,
Odilla, Roman,
Seweryn, Teodor,
Włościsław
Do końca roku zostało 70 dni.