Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej
Etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Drukuj
wtorek, 06 luty 2018
201802_Olimpiada_Historyczna
Zespół Szkół w Pasłęku został po raz drugi organizatorem etapów okręgowych dwóch olimpiad przedmiotowych: Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej i Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. W sobotę 3 lutego gościliśmy w naszej szkole uczniów i ich opiekunów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy w dwóch częściach konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą historyczną. W pierwszej części uczniowie wypełniali test wielokrotnego wyboru z ogólnej wiedzy historycznej, natomiast w drugiej części z wybranej epoki historycznej.
Laureatami konkursu zostali Kamil Mikulicz i Stanisław Chwin z ZSO nr 2 w Elblągu (opiekun: Zdzisław Wielgolaski). Obaj uczniowie zostali wytypowani do zawodów centralnych Olimpiady, które odbędą się na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Tytuł finalistów etapu okręgowego przypadł Maciejowi Andrzejewskiemu (opiekun: Zdzisław Wielgolaski), Kacprowi Świderskiemu z ZS w Pasłęku (opiekun: Katarzyna Panimasz) oraz Igorowi Łada z ZSEiT w Olsztynie. Każdy z uczestników otrzymał foldery i mapki promujące miasto Pasłęk i powiat elbląski, za które organizatorzy dziękują Burmistrzowi Pasłęka i Staroście Elbląskiemu. Gratulacje dla uczniów i ich opiekunów!
Przewodniczący Komitetu Okręgowego Tomasz Rozenbajgier

17 Listopada 2018