Start arrow Z życia szkoły arrow Wyjazdy i wycieczki arrow Uczniowie ZS w Teatrze Muzycznym
Uczniowie ZS w Teatrze Muzycznym Drukuj
poniedziałek, 05 marzec 2018
W czwartkowy wieczór młodzież Zespołu Szkół w Pasłęku miała okazję zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Gdyni musical pt. "Wiedźmin". Jest to pierwsza sztuka powstała na postawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Jej scenicznej adaptacji dokonał Wojciech Kościelniak, reżyser widowiska. Głównym bohaterem spektaklu jest wiedźmin Geralt z Rivii, broni on ludzi przed potworami, wykorzystując magię. W swoich działaniach często kieruje się emocjami, pomaga słabszym, poświęca się dla innych, ale jednocześnie oczekuje zapłaty. Obserwując kolejne przygody, jakie przeżywa Geralt, widz ma okazję poznać wizje wiedźmińskiego świata, czasem przerażające od licznych potworów, a innym razem kolorowo baśniowe. W roli wiedźmina na scenie teatru wystąpił Krzysztof Kowalski, jego miłości czarodziejki Yennefer-Katarzyna Wojasińska, barda Jaskra zagrał Paweł Czajka, a małą Ciri-Pola Król. Sztuka wzbudzał mnóstwo pozytywnych emocji. Jak zawsze w Teatrze Muzycznym w Gdyni widzowie zobaczyli pasjonującą historię, ubraną w przepiękne show.

14 Grudnia 2018
Alfred, Arseniusz,