Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow Sukcesy naszych uczniów w PWSZ
Sukcesy naszych uczniów w PWSZ Drukuj
poniedziałek, 12 marzec 2018
201803-Dzień-Lingwistyczny
W czwartek 8 marca 2018 uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku po raz kolejny wzięli udział w Dniu Lingwistycznym organizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu. W ramach spotkania organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a jedną z nich był niewątpliwie konkurs polegający na prezentacji jednego z wybranych tematów w języku angielskim lub niemieckim. Proponowane tematy wypowiedzi to: "Dzień, którego nigdy nie zapomnę" lub "Dzisiaj jest moda na...". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów. Za wystąpienie w języku angielskim II miejsce zajął Patryk Śreniawski, III miejsce - Klaudia Butkiewicz, a Wiktoria Gęsina zdobyła wyróżnienie. W kategorii wypowiedź w języku niemieckim najlepsi okazali się Łukasz i Dawid Kaszkin, zajmując odpowiednio I i II miejsca. Publiczność zachwycił występ Dawida Kaszkina i do niego powędrowała również nagroda publiczności.
201803-Dzień-Lingwistyczny
Konkursowi towarzyszyły prezentacje studentów Instytutu Pedagogiczno-Językowego oraz satyryczny występ młodzieży z Niemiec, przebywającej w Polsce na wymianie. Głównym celem imprezy było propagowanie kultury niemieckiej i angielskiej, a samo spotkanie okazało się być lekcją języka niemieckiego i angielskiego.

22 Września 2018
Joachim, Joachima,