Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności Drukuj
piątek, 30 marzec 2018
201803-Olimpiada-Wiedzy-o-Bezpieczeństwie
W dniach 23 i 24 marca na terenie Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał II edycji Olimpiady o Bezpieczeństwie i Obronności. W etapie centralnym uczestniczyli dwaj uczniowie z Zespołu Szkół w Pasłęku Maciej Piotrak i Mateusz Kołosowski z klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego, którzy wywalczyli tytuły finalistów olimpiady. Uczniów do konkursu przygotowywał p. Tadeusz Gębarowski. W pierwszej części uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań dotyczących Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, obrony cywilnej i szeroko pojętej obronności kraju. Ciekawym wydarzeniem był udział młodzieży w panelu dyskusyjnym z udziałem wybitnych wojskowych autorytetów w tej dziedzinie profesorów Stanisława Kozieja byłego szefa BBN-u i Bolesława Balcerowicza. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i Mateuszowi.

22 Lipca 2018
Albin, Bolesława,