Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow XVIII Olimpiada "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego"
XVIII Olimpiada "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego" Drukuj
poniedziałek, 30 kwiecień 2018
201804-Przyroda-Powiatu
Wzorem poprzednich lat uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w olimpiadzie "Przyroda i Historia Powiatu Elbląskiego". W XVIII już edycji olimpiady naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Cichocka, Patrycja Szymanek (Ia) oraz Maciej Hulanicki (IIb). Konkurs obejmował tradycyjnie trzy etapy. Na początku zawodnicy indywidualnie rozwiązali test 50 pytań z przyrody i historii, a następnie przystąpili do rozwiązywania zadań zespołowych. W tej konkurencji należało wykazać się znajomością zabytków, gatunków roślin i zwierząt powiatu oraz wykonać zadanie z mapą.
Ostatni etap natomiast polegał na zaprezentowaniu kalendarza kulinarnego. Znalazły się w nim przepisy tradycyjnych potraw regionu wraz ze zdjęciami udostępnionymi dzięki uprzejmości p. Renaty Mackiewicz (blog kulinarny "Pieguskowa Kuchnia") i p. Danuty Białaś (restauracja "Zajazd pod Kłobukiem"). Olimpiada zakończyła się sukcesami naszych uczniów. I tak oto w kategorii zespołowej drużyna z ZS okazał się bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce w powiecie; w kategorii indywidualnej na II miejscu uplasował się Maciej Hulanicki, a na III - Patrycja Szymanek; a ww. kalendarz kulinarny został oceniony jako najlepszy.
201804-Przyroda-Powiatu

27 Maja 2018