header image
Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego
IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego Drukuj
piątek, 25 maj 2018
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
W poniedziałek 21 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", objęty patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem, a wzięło w nim udział 35 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z pisowni języka niemieckiego. Każdy uczestnik gimnazjum rozwiązał trzy zadania, spośród których najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania.
Po godzinie zmagań, udało się wyłonić trójkę zwycięzców: I miejsce zajął Maksym Pierlejewski, II miejsce – Łukasz Papis, III miejsce – Kornelia Kazimierczuk. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych miała dodatkowo do napisania dyktando. W tej grupie uczniów miejsca na podium zajęli: I miejsce – Weronika Zielińska, II m.– Bartłomiej Korzeniowski oraz III m.– Kamila Niziołek Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że piąta edycja konkursu będzie cieszyć się równie wielkim zainteresowaniem.
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
 
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
 
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
 
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
< Poprzedni   Następny >
kontakt
Zespół Szkół w Pasłęku
ul. Zwycięstwa 28
14-400 Pasłęk
tel.fax.(0-55)248-10-61


Rok dla Niepodległej
Facebook
 Zespół Szkół w Pasłęku na Facebooku
Librus
Uczestniczymy
Polecamy
Losowy obraz
Imieniny
21 Kwietnia 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Addar, Anzelm,
Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion,
Konrad, Konrada,
Selma
Do końca roku zostało 255 dni.