Start arrow Konkursy arrow Konkursy językowe arrow IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego
IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego Drukuj
piątek, 25 maj 2018
201805-Konkurs-języka-niemieckiego
W poniedziałek 21 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbył się IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego "Meister der Rechtschreibung", objęty patronatem Starosty Elbląskiego. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem, a wzięło w nim udział 35 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy postanowili sprawdzić swoją wiedzę z pisowni języka niemieckiego. Każdy uczestnik gimnazjum rozwiązał trzy zadania, spośród których najtrudniejsze okazało się ćwiczenie ze słuchania.
Po godzinie zmagań, udało się wyłonić trójkę zwycięzców: I miejsce zajął Maksym Pierlejewski, II miejsce – Łukasz Papis, III miejsce – Kornelia Kazimierczuk. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych miała dodatkowo do napisania dyktando. W tej grupie uczniów miejsca na podium zajęli: I miejsce – Weronika Zielińska, II m.– Bartłomiej Korzeniowski oraz III m.– Kamila Niziołek Wszystkim uczestnikom gratulujemy i mamy nadzieję, że piąta edycja konkursu będzie cieszyć się równie wielkim zainteresowaniem.
201805-Konkurs-języka-niemieckiego

20 Sierpnia 2018