Start arrow Konkursy arrow Różne konkursy arrow Międzyszkolny Konkurs "Ścisły umysł"
Międzyszkolny Konkurs "Ścisły umysł" Drukuj
piątek, 15 czerwiec 2018
201806-Ścisły-umysł
W czwartek 7 czerwca w Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs "Ścisły umysł". Został on objęty patronatem Starosty Elbląskiego. W konkursie wzięły udział trzy drużyny czteroosobowe z: klas trzecich z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum z Wilcząt i klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku. W zespołach znaleźli się pasjonaci nauk przyrodniczych: geografii, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań testowych, krzyżówkę oraz rebusy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o tytuł "Ścisłego umysłu".
Kibicujący koledzy byli nie tylko obserwatorami rozgrywek, ale mogli również czynnie uczestniczyć w rozwiązywaniu zadań, za co czekały na nich nagrody. I tak pierwsze miejsce uzyskała drużyna z liceum, II m.-drużyna z Wilcząt, a III m.-drużyna z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostę Elbląskiego. Konkurs potwierdza cytat: "Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać", ponieważ uczestnicy konkursu musieli wykazać się właśnie umiejętnością korzystania ze zdobytych w szkole wiadomości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy ich opiekunom za aktywny udział w przedsięwzięciu.
Organizatorzy: nauczyciele ZS Pasłęk
201806-Ścisły-umysł