Start arrow Z życia szkoły arrow Różne arrow Dobre wyniki matury w LO i Technikum w Zespole Szkół
Dobre wyniki matury w LO i Technikum w Zespole Szkół Drukuj
środa, 11 lipiec 2018
03 lipca 2018 r. tegoroczni maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości. W całym kraju pozytywny wynik uzyskało 79,7% absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 14,9% oblało egzamin z jednego przedmiotu i na jego poprawkę będzie mieć szansę w sierpniu. Pozostali uczniowie (5,5%) na kolejną szansę muszą poczekać rok. Powiat elbląski osiągnął 82% zdawalności. Na tle powiatu elbląskiego najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku.
Jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Pasłęku 88% uczniów, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do egzaminu maturalnego uzyskało świadectwo dojrzałości. W województwie warmińsko-mazurskim świadectwa otrzymało 83% maturzystów LO. Jak co roku największe problemy maturzystom sprawił obowiązkowy egzamin z matematyki. W LO siedmiu uczniów przystąpi do egzaminu poprawkowego z tego przedmiotu w dniu 21.08.2018r. Średnio z testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu nauk matematycznych uczniowie LO uzyskali 56% punktów. Średni wynik z obowiązkowego języka polskiego z części pisemnej wyniósł 58%, z j. angielskiego – 68%, j. niemieckiego - 84%.
Tradycyjnie z maturą lekko gorzej niż absolwenci liceów poradzili sobie absolwenci techników. W kraju zdało 69,6%, w województwie warmińsko-mazurskim 66,3% a w naszej szkole aż 78,0%.
Jak wynika z powyższych danych większość uczniów naszej szkoły dobrze wykorzystała czas przeznaczony na przygotowanie do majowego egzaminu dojrzałości i poradziła sobie z nim bez większych problemów.
Gratulujemy wszystkim abiturientom i życzymy uzyskania indeksów wymarzonych uczelni wyższych!

17 Listopada 2018
Dionizy, Floryn,